CD Kullanma Kılavuzu

Yazar: Nilgün
Yayınevi: Kuraldışı

Kategoriler:

CD’LERİN GENEL İÇERİĞİ

CD’ lerin her iki yüzünde de başlangıçta bir giriş müziği duyulur, ardından CD nin  nasıl dinlenmesi gerektiğini anlatan bir açıklama gelir. Bir dakika sonra müzik kesilir ve Nil Gün’ün sesi duyulur; bu arada fonda, fiziksel ve zihinsel olarak tamamen gevşemeyi sağlayan birtakım ses efektleri vardır.

AYNI ANDA BİRDEN FAZLA /CD DİNLEMEK

Alışkanlık değiştirmeye yönelik CD’lerinizden optimal yarar sağlamak için sürece alışana kadar, zihninizi sadece bir konuya odaklamanız daha yararlıdır. Örneğin; Sağlıklı Zayıflamak ve Kilo Almadan Sigarayı Bırakmak kasetlerini/CD’lerini 21 günlük sürenin ilk iki haftasında aynı günde dinlememenizi öneririz. Zamandan tasarruf etmek ve sonuca çabucak ulaşmak için aynı anda birkaç alışkanlığı birden değiştirmeye kalkan insanların çoğunun amaçlarının hiçbirini gerçekleştirmeden yarıda bıraktıklarını hatırlayın. İdeal olan, başlangıçta CD’nizi her gün dinlemeniz ve hedefinize ulaşana veya sorununuzu çözene kadar da dinlemeyi sürdürmenizdir. Hatta artık ihtiyacınızın kalmadığı noktada da dinlemeyi sürdürebilirsiniz. Örneğin, Sağlıklı Beslenin, İncelin, Metabolizmanızı Canlandırın CD’sini ve Sağlıklı Zayıflamak  CD’sini arzu ettiğiniz kiloya geldiğinizde bile iki haftada bir dinlemeyi sürdürürseniz kilonuzu korumanız kolaylaşır. Birbiriyle ilişkili bazı CD leri ardı ardına dinlemeniz daha iyi sonuç verecektir.

21 GÜN KURALI

Sadece irade kullanarak alışkanlık değiştirme çabaları ancak kısa bir süre işe yarar. Sonra eski alışkanlıklara geri dönülür; çünkü bilinç ile bilinçaltı çatıştığında kazanan daima bilinçaltıdır. Örneğin, siz bilinçli olarak sigarayı bırakmak isteyebilirsiniz ama bilinçaltınızda sigarayla ilgili olumlu bir kayıt olduğu sürece iradenizi kullanarak sigarayı bir süre bıraksanız bile bir müddet sonra yine başlarsınız. Bilinçli zihin dakikada dokuz düşünceyi bilinçli olarak algılayabilir; ama bilinçaltı bir dakikada 2.3 milyon bilgi parçacığını prosesten geçirir.Olumlu ve olumsuz alışkanlıkların, yaşam deneyimlerinin, inançların belleği bilinçaltındadır. Bir alışkanlığı ondan kurtulmaya çalışarak değiştiremezsiniz. Ama yeni bir alışkanlık yaratabilirsiniz. Kötü alışkanlıkları yok etmek, yeni bir şeyi öğrenmekten daha zordur. Yeni bir alışkanlığı yerleştirmek için 21 gün boyunca hiç ara vermeden tekrar gerekir. Çünkü yeni alışkanlığın zihinde ve hücresel bellekte kalıcı olarak yerleşmesi 21 gün sürer. Alışkanlıklar tekrarlana tekrarlana kazanılır. Yeni alışkanlığın da zihinde kalıcı sinir ağı “otoyolu” yaratması 21 gün tekrar edilerek oluşur. Zihniniz ve kaslarınız tekrar edilen bir şeyi otomatiğe bağlar. Dişinizi fırçalamak, yürümek ya da ayakkabınızı bağlamak için düşünmüyorsunuz değil mi? Kişinin bu  CD’lerle arzu ettiği hedefe ulaşması için ne kadar zamana ihtiyacı olduğu doğal olarak kendisine bağlıdır; ancak özellikle size yeni alışkanlıklar kazandıracak hipnomeditasyon CD lerinin  en az 21 gün boyunca, günde iki kez (sabah-akşam) dinlenmesi şarttır.

SUBLİMİNAL MESAJ NEDİR?

Mesajın eleştirel “bilinçli” zihnin filtresine takılmadan doğrudan bilinçaltı tarafından algılanmasıdır. Sizin “gerçek” doğrularınızla çelişen mesajlar bilinçaltınız tarafından kabul görmez. Ama inançlarımızın çoğu bizim “gerçek” doğrularımız değildir. Örneğin; siz kilo vermek istiyorsanız ve bilinçaltınız sizi bir nedenle koruduğunu sandığı için “iyi niyetle” bunu engelliyorsa, subliminal mesajlar bilinçaltı programınızı bilinçli isteğinizle uyumlu hale getirir. Bilinçaltı ve bilinç uyumu daima istenilen sonucu yaratır.

DİNLERKEN UYKUYA DALIYORSANIZ

Hatırlanması gereken önemli bir nokta da dinlediğiniz  CD’de size rehberlik edildiğidir; sürecin bütün kontrolünün daima kendi elinizde olduğunu unutmayın. Dinlemeyi kesip kalkma ihtiyacı duyduğunuz anda yapmanız gereken tek şey sadece gözlerinizi açmaktır. Bazı kişiler, özellikle hipnomeditasyon CD lerini dinlerken uyuyakalabilirler; bunun hiçbir sakıncası yoktur. Bilinçaltı uyku halindeyken yani teta ve delta frekanslarına geçtiğinde de bütün olumlu telkinleri özümsemeye devam eder. Özellikle subliminal mesajlar bilinçli algılamanın ötesinde algılanmak üzere hazırlanmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.