Annesinin Prensi

0,00

Stokta yok

Yazar: Jean-Claude Liaudet
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Ayşe Gülgün Uzhan
Sayfa: 216
ISBN: 978-975-275-315-0
Ebat: 13.5 x 21

Kategoriler:

Kadınsanız: Eşinizle veya kayınvalidenizle sorun mu yaşıyorsunuz? Yoksa gelininizle geçinemiyor ve oğlunuzun  kıymetinizi bilmediğini mi düşünüyorsunuz?
Erkekseniz: Eşinizle anneniz arasında kalmaktan bunaldınız mı? Sıkça eşinizin size karşı tutumunu veya  yemeklerini annenizinkilerle mi kıyaslıyorsunuz? Ya da hiçbir kadına bağlanamıyor musunuz? İşte tam aradığınız kitap.
Erkeğin hayatına giren ilk kadın annesidir, ona olan sevgisi (ve kızgınlığı) ömür boyu sürer. Toplumumuzda oldukça yaygın görülen bu durum gayet normal karşılansa da aslında çiftlerin yaşadığı sorunların başlıca kaynaklarından biridir.
Bu kitapta değinilen bağlanma korkusu, aldatma, iktidarsızlık, erken boşalma, işkoliklik, maçoluk ve birbiriyle  alakasızmış gibi görünen daha pek çok sorunun temelinde anne-oğul ilişkisi vardır.
Babasının Prensesi kitabında baba-kız ilişkisini irdeleyen yazar, Annesinin Prensi kitabında anne-oğul ve kadın-erkek  ilişkilerini ayrıntılı biçimde inceliyor.
Jean-Claude Liaudet, kitabında bu konuları tarihsel, dinsel, mitolojik, sosyolojik ve psikolojik açıdan ele almanın yanı  sıra, eşlerin kendilerini değerlendirebilmeleri için basit alıştırmalara da yer veriyor.
Bilindiği gibi mutlu çiftlerin bir hikâyesi olmaz; mutluluğun başladığı, prensin prensesle evlenip çoluk çocuğa karıştığı  noktada masallar son bulur, devamında ne olduğu bilinmez…
Bu kitapta işlenen konu, masal sonlanmadan önce yaşananlarla ilgilidir: Kötü ya da en azından arzulanıldığı gibi  gerçekleşmeyen, bazen mutlu sonla noktalanmayan başka türde öykülerdir bunlar.

TADIMLIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.