%30

Amma da Accayip Dünya 2

8,40

Stokta yok

Yazar: Tarık Dursun K.
Yayınevi: Aykırı
Sayfa: 176
ISBN: 975-6154-14-4

Kategoriler:

YAZARIN İLGİ VE MERAK DÜNYASI “Dünyada ve çevresinde olup biten her şeyle yakından ilgilenmeyen bir insanın iyi bir yazar olamayacağını düşünürdüm. Yazar Tarık Dursun K.’nın son yayımlanan kitabının sayfalarını çevirirken bu görüşümün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlama fırsatım oldu. Tarık Dursun K.’nın kitabı ‘Amma da Accayip Dünya’ adını taşıyor. Kapaktaki ‘1. Cilt’ notu yakın bir gelecekte karşılaşacağımız başka ‘ilginçlikleri’ de müjdeliyor… Tarık Dursun K.’nın bu kitabı, insan dediğimiz canlının ne kadar karmaşık ve her birinin ne kadar kendine özgü olduğunu gösteriyor. Bu hafta sonu tatilinde bu ilginç kitabı okuyarak hoş vakit geçirebilirsiniz.”

Mehmet Yılmaz, Milliyet

“Aykırı Yayıncılık, Lüzumsuz Bilgiler Ansiklopedisi’ne benzeyen bir başka kitabı daha yeniden yayınladı. Tarık Dursun K.’nın ‘T.Kakinch’ takma adıyla yazdığı ‘Amma da Accayip Dünya’ bundan en az on yıl önce kaleme alınmış, ilk cildi ‘Çok Çok Acayip Dünya’ ikincisi ise ‘Şu Acayip Dünya’ adıyla yayınlanmıştı. Bu kitap bitkilerden siyasi liderlere, sinemadan cinayetlere kadar, dünyada olup biten irili ufaklı sayısız olaya yer veriyor.”

Ayşen Gür, Hürriyet

“Tarık Dursun K.’nın, güneşin sıcaklığından okyanusun derinliklerine, ünlülerin tuhaflıklarından tarihe geçen ünlü otomobillere kadar pek çok ilginç bilgiyi derlediği ‘Amma da Accayip Dünya’ adlı kitap Aykırı Yayınları’ndan piyasaya çıktı. Kitaptaki bilgilere göre, Çin’de en çok kullanılan soyadları arasında ‘Çang, Wang ve Lee’ yer  alırken, Fransızlar, ‘Martin, Lefepre, Bernard, Petit, Dubois, Laurent, Moreau, Durand, Leroy’ soyadlarını tercih ediyorlar…  ’Amma da Accayip Dünya’ adlı kitapta, kendi soyadları yerine annelerinin soyadlarını kullanan ünlülere de yer veriliyor…”

ntv-msnbc

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.