DANSHARİ

0,00

Stokta yok

Yazar: Hideko Yamashita
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Gülşah Ercenk
Sayfa: 168
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

Japonya’da 3.000.000, Çin ve Tayvan’da 1.000.000’dan Fazla Satılan Danshari Evinizi, Kalbinizi, Zihninizi Düzenleme Sanatı!

“Evinizin dağınıklığıyla birlikte kalbinizdeki ve zihninizdeki dağınıklığa da veda edin!” diyor dağınıklık uzmanı Japon yazar Hideko Yamashita.

Danshari, “Eşyaları eleyerek dışarıdaki ve içerideki dağınıklıkları da düzenlemeyi sağlayan davranış sanatı ve tekniği”dir.

İkigai ile sabahları yataktan kalkmak için bir sebebin gerektiğini anlayanlar, Danshari ile de evlerini, kalplerini ve zihinlerini düzenlemeyi öğrenecekler.
Yamashita, evini dolduran ıvır zıvırı elediğinde aynı zamanda kalbini ve zihnini dolduran ıvır zıvırı da eleyerek ferahlığa, mutluluğa ve dinginliğe yer açabileceğini vurguluyor. Görünen dünyamızı düzenlemenin görünmeyen dünyamız üzerinde yaratacağı olumlu etkiler sanıldığından çok daha fazladır.

Evini düzenlemenin ötesinde, öz benliğini ortaya çıkarma yöntemi olan Danshari ile birlikte hayatında vazgeçilmez olan objeler, gerçekten layık oldukları yerleri bulurken yaşam tarzın da değişecektir.

Evini dolduran objelere yeni bir gözle bakmanı, seni onlara bağlayan şeyler konusunda kendini sorgulamanı isteyen Danshari doğru soruları sorarak gereksiz olan, uygun olmayan veya şu anki benliğini rahatsız eden her şeyi elemeni sağlıyor.

İkigai ile uyanın, Danshari ile yaşayın.

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.