%30

Duygusal Temizlik

34,30

Yazar: Donald Altman
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Seda Toksoy
Sayfa: 216
ISBN: 978-975-275-339-6
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

Evinizi, yaşadığınız yeri çeşitli fazlalıklardan, eski püskü eşyalardan temizlemenin sağladığı rahatlama ve psikolojik  faydalarıyla ilgili bazı şeyler duymuş olabilirsiniz. Peki, ya duygusal kirlenmenin, zihnimizde biriken çer çöpün  temizlenmesi? Bunu hiç düşündünüz mü? Bu temizlik nasıl olacak?
Geçmişimizden gelen ve bugün de eklemeye devam ettiklerimizle duygusal kirlenme öyle birikir ki nasıl temizleyeceğimizi  bilemezsek hayat çok zorlaşır. Kapatmaya, gizlemeye çalıştığımız eski acıların, travmaların yarattığı toksik zehirlenme, hayatımızı da zehir eder. Bize kendimizi güçsüz, beceriksiz, kederli ve mutsuz hissettirerek hayatın iyi yanlarını görmemizi  engeller.
Bu duygusal acılar üzerimize yapışıp kalırsa zihnimiz, ruhsal dünyamız da eski püskü şeylerle doldurduğumuz tavan arasına  dönebilir. Sağlıklı, anlamlı, doyurucu bir yaşam sürebilme becerisi bu tavan arasının ne kadar temiz olduğuna bağlıdır.
Peki, nasıl olacak bu temizlik? İşte uluslararası farkındalık uzmanı Donald Altman tam da bunu anlatıyor; önce duygusal  bagajımızın ne durumda olduğunu gösteriyor, sonra da kirlenmeyi önlemek ve temizlemek için kolay uygulanabilir, hemen  her gün yapabileceğiniz birkaç dakikalık farkındalık egzersizleri öneriyor.
Bunları uyguladığınızda tüm o zehirli, yapışkan kirlilikten kurtulmakla kalmayacaksınız; geçmişinize nasıl yaklaşacağınızı,  bugünle nasıl başa çıkacağınızı ve en iyi geleceği nasıl yakalayacağınızı da görüp kavrayacaksınız.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.