Çocuklarda Endişe

0,00

Stokta yok

Stok kodu: 209 Çevirmen: Elvan Kandemir
Kategoriler:

Açıklama

ENDİŞE GÜNÜMÜZDE ÇOCUKLARLA GENÇLERİN KARŞILAŞTIKLARI
AKIL SAĞLIĞI  SORUNLARININ BAŞINDA GELİYOR

Çocukluğun yaşamın tasasız ve mutlu bir dönemi olduğunu sanırız. Oysa giderek daha çok çocuk gece altını ıslatmaktan, ana babadan ayrılamamaya, karın ağrılarından kâbuslara, hatta okula gitmeyi reddetmeye kadar varan semptomlar sergileyerek ana babayı çaresizlik ve üzüntüye sevk etmekte.

Bütün çocukların korkuları vardır ama bunların ne zaman rahatsızlığa dönüştüğünü pek çok ana baba bilemez. Tahmin ettikleri zaman da, endişe bozukluğu, fobiler, tikler vb. rahatsızlıklar karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiğini kestiremezler.

Bu kitapta konunun uzmanı, deneyimli çocuk psikologu Dr. Chansky, sosyal kaygılar, travma sonrası bozukluğu, saç yolma, obsesif kompülsif bozukluk gibi çocukluk endişelerinin tümünü inceleyerek çocuğunuzu güvenli bir ruh sağlığına ulaştıracak bir program sunuyor.

Günümüzün medya bombardımanına uğramış toplumundan çocuklarımızı sakınmamız ne yazık ki mümkün olamıyor. Bu kitapta sunulan basit ama güçlü çözümler sayesinde, ana babalar çocuklarının şimdi ve gelecekte gereksiz yere acı çekmelerini önleyebilecek bir donanıma sahip olacaklardır.

“Çocuklarda Endişe, kusursuz bir kitap, türünün en iyisi.”

Dr. Judith S. Beck, Pennsylvania Üniversitesi

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Çocuklarda Endişe” için yorum yapan ilk kişi siz olun