Düşündüğünü Sandığın Şeyi Gerçekten Düşünüyor musun?

0,00

Stokta yok

Yazar: Julian Baggini – Jeremy Stangroom
Yayınevi: Hitkitap
Çevirmen: Mehmet Pozam

Kategoriler:

Beyninizi felsefi bir sağlık testinden geçirmeye var mısınız? Merak etmeyin, acıtmayacak! Düşünceleriniz kendi içinde tutarlı ve uyumlu mu? Yoksa bir çelişkiler yumağı mı? Sorulduğunda, İbrahim Tatlıses’in Mozart’tan daha büyük bir sanatçı olduğunu söylemiyor olabilirsiniz ama gerçekte böyle olduğunu düşünüyor olamaz mısınız?

Neleri gerçekten düşündüğümüz kavranılması çok zor ve karışık bir durumdur. Bu kitap neyi, nasıl düşündüğümüz konusunda bize bazı eğlenceli düşünme şekilleri sunuyor ve şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

On iki farklı testin sorularını yanıtlar ve puanlarınızı hesaplarken hem hoş vakit geçirecek hem de kendinizi çok farklı bir biçimde tanıyacaksınız. İçinizde zaten bulunan ama farkında olmadığınız bir başka kişiyi keşfedeceksiniz.

Kitabın sonlarına doğru, büyük ihtimalle artık düşündüğünüzü sandığınız şeyin bir zamanlar düşündüğünüzü sanmış olduğunuz şey olmadığını düşüneceğinizi sanıyoruz! Çok mu karışık oldu?

Bizim düşündüğümüze gelince; kitabın biraz akıl karıştırıcı, biraz huzur kaçırıcı, fakat hayli eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.