%30

Sıçrama

11,55

Stokta yok

Yazar: Matthew Syed
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Selin Kartal
Sayfa: 256
ISBN: 978-975-275-176-7

Kategoriler:

100 metreyi 10 saniyenin altında koşan tüm atletler neden siyahtır?

Mozart, Picasso ve Michelangelo’nun ortak noktası nedir?

Neden sporcuların büyük çoğunluğu batıl inançlıdır?

 

Hayatta çok az şey bir rakibi yenmekten daha tatmin edici, daha coşku vericidir. Sahada veya seçim sandığında, ofiste veya sınıfta, nerede olursa olsun kazanmayı sever, kaybetmekten nefret ederiz. Ödüllü gazeteci ve olimpiyat madalyalı sporcu Matthew Syed insan davranışlarına ve doğasına yeni bir bakış açısı geliştirirken sadece sahada ve maç sırasında değil, genelde hayat oyununu gerçekten nasıl oynadığımızı tartışıyor.

En son bilimsel araştırmalar ve örnek olayların ışığında Syed, yetenek, performans ve zekâ konusundaki efsaneleri yerle bir ediyor. Olağanüstü bir emek, azim ve başarma arzusu olmadan yeteneğin nasıl bir işe yaramadığını kanıtlıyor.

Sıçrama, seksten matematiğe, çocukların motive edilmesinden iş kültürüne varıncaya kadar dünyanın sırlarının çözülmesinde gerçekten yol gösteriyor.

 

Entelektüel açıdan düşündürücü ve çok keyifli… Sıçrama hayat ve başarı ile ilgili en temel inançlarımın bazılarını derinden sarstı.

Jonathan Edwards, Üç Adım Atlama Olimpiyat Şampiyonu

 

Üstün başarı yolunda doğuştan gelen yetenek efsanesini parçalayıp sonunda yerle bir eden bir çalışma. Syed kanıtlarını bir akademisyen keskinliğiyle sunuyor, bir gazetecinin akıcılığıyla yazıyor ve bir spor insanının tutkusuyla ikna ediyor.

Mark Thomas, Londra Üniversitesi, Evrimsel Genetik Profesörü

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.