Duygusal İyileşme

0,00

Yazar: David Grand
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Arzu Sunguroğlu

Kategoriler:

Dr. David Grand, 1993 yılında, hayatının geri kalanını tamamen değiştirecek bir konferansa katılır. Konferans, EMDR adı verilen yeni bir terapi yöntemi üzerinedir. Francine Shapiro tarafından keşfedilen bu teknik sayesinde özellikle de travmaya bağlı psikolojik sıkıntıların tedavisi “ışık hızında” gerçekleşmektedir. Daha sonra bu tekniği kendi hastalarına uygulamaya başlayan David Grand, kısa sürede olağanüstü sonuçlar alır.

1999 Marmara Depremi’nin ardından Türkiye’ye gelip depremzedelerle de başarılı çalışmalar yapan David Grand bu kitapta EMDR yöntemiyle duygusal iyileşmenin nasıl sağlandığını vaka öykülerinden yola çıkarak herkesin anlayabileceği bir dille aktarıyor.

“Hayatı, zihnimizi kemiren acı verici düşüncelerle ya da korkunç hatıralara katlanarak yaşamak zorunda değiliz. Bir zamanlar imkânsız olduğu düşünülen ‘mucizevi’ değişim artık mümkün, hem de ışık hızında!” diyen yazar, EMDR yöntemiyle sadece stres, kaygı ve korkulardan kurtulmanın değil, aynı zamanda her konuda performansı ve yaratıcılığı artırmanın da mümkün olduğunu gösteriyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.