Narsistik Bir Dünyada Hayatta Kalma Rehberi

0,00

Stokta yok

Yazar: Sandy Hotchkiss
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Ahmet Bora Pekiner
Sayfa: 240
ISBN: 978-975-275-260-3
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

KİTAP HAKKINDA
Ne kadar farkındasınız bilemeyiz ama çevrenizde, gündelik yaşamınızda ve ilişkilerinizde o kadar çok narsist var ki! Belki çalıştığınız yerde iş arkadaşı, belki evinizde anneniz, babanız veya eşiniz, çocuğunuz olarak karşınızda ama siz onu yeterince tanımıyor ve dolayısıyla hayli sıkıntılı, sorunlu bir ilişkiyi sürdürmeye çalışıyorsunuz.

Sanıldığından çok daha yaygın olan bu kişilik bozukluğunun ismi Yunan mitolojisinden geliyor; yerdeki su birikintisinde kendisini gören Narcissus kendi görüntüsüne âşık olur ve ardından da dünya onun etrafında dönmeye başlar! Şimdi etrafınıza biraz daha dikkatle bakın, dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünenler çok değil mi?

Narsisizmin başlıca belirtilerini ve “yedi ölümcül günahı”nı ele alan psikoterapist Hotchkiss aynı zamanda sorunun nasıl kendimizle ilgili olduğunu, narsisizmi nasıl yarattığımızı ve beslediğimizi de ortaya koyuyor.

Öte yandan, sorun narsistleri tanımak ve gerekirse mesafe koymaktan ibaret de değil, onlarla birlikte yaşamayı da öğrenmek şart. Narsistlerin yörüngelerine nasıl ve neden girildiğini, cazibelerine nasıl kapılındığını anlayıp, çıkış yollarını da bilmek gerekiyor.

Narsisizmi tanımak ve anlamak istiyor, narsistik bir dünyada nasıl hayatta kalacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bu kitaptan daha iyisini bulamazsınız.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.