Başlangıç ve Son

0,00

Stokta yok

Yazar: Necip Mahfuz
Yayınevi: Hitkitap

Kategoriler: ,

Arap âleminin en büyük romancısının kaleminden sürükleyici bir aile hikâyesi daha…

1930’ların Mısır’ında, Kahire’de yaşayan küçük bir memur ailesinin başına gelen felaketlerin anlatıldığı Başlangıç ve Son Mahfuz’un diğer romanları gibi yine sıradan, küçük insanların dünyasına nüfuz ediyor.

Kamel ailesinin reisi, baba Ali beklenmedik bir anda kalp krizinden ölünce lisede okuyan iki oğlu, Hüseyin ve Hasaneyn ve evlilik çağındaki kızı Nefise ile ortada kalan anne Samira müthiş bir hayat kavgasına girecektir. Zaten aileyle pek ilişkisi olmayan en büyük oğlu Hasan’dan hayır yoktur. Sakin ve alçakgönüllü Hüseyin, ihtiraslı ve yetenekli Hasaneyn, çirkin ama zeki Nefise tutkuları, özlemleri doğrultusunda mücadeleye girişirken; akıllı ve kararlı bir kadın olan Samira da öncelikle bir dayanışma, kenetlenme içinde ailesini ayakta tutmaya çalışacaktır…

İkinci Dünya Savaşı öncesinin Mısır toplumunun da yansıdığı Kamel ailesinin her bireyinin varlık-yokluk savaşı beklenmedik sonlar ve başlangıçlarla sürüp giderken Mahfuz kahramanlarını yine çok sahici bir şekilde ete kemiğe büründürüyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.