%30

Mucizeler Yılı

11,20

Yazar: Geraldine Brooks
Yayınevi: Hitkitap
Çevirmen: Neşe Olcaytu

Kategoriler: , Etiketler: ,

Bu etkileyici tarihi roman “Vebalı Köy” Eyam’ın gerçek hikâyesine dayanıyor. 1666 yılında, Londra’dan gelen gezgin bir terzi, hayvancılık ve madencilikle uğraşan bu kendi halindeki sessiz köye veba hastalığını taşır. Öngörülü genç bir rahip, köylüleri, hastalığı yaymamak için köyü karantinaya almaları gerektiğine ikna eder. Ancak ölüm korkunç yüzünü gösterince, insanlar dualardan ve şifalı bitkilerden yüz çevirip çareyi üfürükçülükte ve ölümcül bir cadı avında aramaya başlayacaklardır. Hikâyenin anlatıcısı genç Anna Frith istemeden de olsa bu umutsuz savaşın yürekli kahramanına dönüşür.

Aşkı keşfetmek, korkuyu tatmak, fanatikliği öğrenmek, modern çağın kıyısında dinle bilimin dünyayı açıklarken nasıl çatıştıklarına tanıklık etmek… Mucizeler Yılı, sıradan insanların sıra dışı koşullarda neler yapabildiklerinin özgün hikâyesi.

“Parlak bir roman… Yazar, bir felaket karşısında insanların nasıl değiştiğini derin ve etkileyici bir üslupla anlatmış.”

The New Yorker

“Çok yaratıcı ve gerçekçi bir tarzda, acının egemen olduğu zamanlarda umudun nasıl tuhaf ve beklenmedik bir şekilde doğduğunu anlatıyor.”

The Oprah Magazine

“Brooks, cehaletin, nefretin ve güvensizliğin bir virüs kadar ölümcül olabileceğini çok mahir anlatmış… Mucizeler Yılı‘nın kendisi bir mucize.”

People

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.