%30

İyimserin Tarih Rehberi

10,15

Yazar: Doris Flenxer
Yayınevi: Aykırı
Çevirmen: Yurdakul Gündoğdu
Sayfa: 240
ISBN: 975-6154-02-0

Kategoriler:

İYİ ŞEYLER ANSİKLOPEDİSİ!

Eğer gerçek bir iyimserseniz, 18 milyar yıl kadar önce meydana geldiği tahmin edilen ve evrenin oluşumunun da başlangıcı kabul edilen Büyük Patlama’yı coşkuyla selamlayacaksınız tabii. Çünkü sonuçta her şey, dünya ve üzerindeki hayat, insanlar varlıklarını bu patlamaya borçlular ve ardından gelen her şey, hep daha iyiye, daha güzele doğru gitti! Öyle değil mi? Mükemmel bir iyimser olaya böyle bakar ve dünya tarihini de bir iyilikler zinciri olarak görür.

Evet, dünya ve insanlık zaman zaman çeşitli sorunlarla, felaketlerle karşılaşmış tabii, ama sonuçta ayakta kalmış, varlığını sürdürmüş ve bugüne gelmiş. Önemli olan da bu değil mi? Ayrıca insanlık sadece varlığını sürdürmekten de öte pek çok güzellik yaratmış, hayatı keyifli, zevkli bir serüven haline de getirmiş.

Kozmetik ürünlerin yapımının 6 bin yıl öncesine uzandığını biliyoruz ama aşk denilen şey çok daha öncesine, milyonlarca yıl önce insanın insan olmasına dayanıyor. Ya da 50 bin yıl önce başlayan tiyatrodan sonraki binlerce yılda yaratılan çeşitli sanatlara ne demeli? Keşifler, icatlar, teknolojik harikalar, keyif ve zevk veren türlü-çeşitli ürünler, kahramanlıklar, bilimsel buluşlar, sporlar ve oyunlar… Bu kitap dünya tarihinde yer alan tüm güzellikleri, iyi ve hoş şeyleri toparlıyor.

Dedik ya, tarih bir iyilikler, güzellikler zinciri ve ilk halkası da Büyük Patlama… Artık gerisini siz düşünün!

Bir tür “pembe ansiklopedi” olan bu kitabı sadece gündüz değil gece yatmadan önce de rahatça okuyabilirsiniz! Tatlı rüyalar…

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.