Kötümserin Tarih Rehberi

0,00

Stokta yok

Yazar: Stuart Flexner - Doris Flexner
Yayınevi: Aykırı
Çevirmen: Yurdakul Gündoğdu
Sayfa: 416
ISBN: 975-6154-03-9

Kategoriler:

FELAKETLER ANSİKLOPEDİSİ!

Eğer gerçek bir kötümser olarak tarihe bakıyorsanız 18 milyar yıl kadar önce meydana geldiği tahmin edilen ve evrenin oluşumunun da başlangıcı kabul edilen Büyük Patlama’yı da iyi bir şey olarak görmeyeceksiniz. Çünkü sonuçta her şey, dünyanın ve hayatın, insanlığın oluşumu ve bütün tarih de bu patlamanın ardından geldi ve her şey, hep daha kötüye gitti! Öyle değil mi? Mükemmel bir kötümser olaya böyle bakar ve dünya tarihini de bir felaketler zinciri olarak görür.

Bugüne bakıp gördüğünüz kimi kötülükler, felaketler sizi yanıltmasın, zaten tarih esas olarak felaketlerden, bugünkülerden de büyük, bugünkülerden de feci felaketlerden oluşuyor. Tarih boyunca meydana gelen felaketleri merak ediyorsanız aradığınız kitap budur, hiç kuşkunuz olmasın! Şimdiye kadar pek çok canlının, bazı türlerin yok olmasının yanı sıra yüz milyonlarca insanın da ölümüne yol açmış başlıca felaketlerin listesini ve haklarında gereken bilgileri içeren bu çalışmada eksik kalan bir bela, bir facia yok; hava, kara ve denizdeki büyük kazalardan depremlere; fırtına ve kasırgalardan sel baskınlarına; suikast, cinayet ve katliamlardan soykırımlara; savaşlardan ayaklanmalara ve salgın hastalıklara; açlık ve kıtlıklardan yangınlara ve yanardağ patlamalarına; mali kriz ve çöküşlerden teknolojik facialara kadar her şey var…

Dedik ya, tarih bir felaketler zinciri ve ilk halkası da Büyük Patlama… Artık gerisini siz düşünün! Bir tür “kara ansiklopedi” olan bu kitap aslında esprili bir dille kaleme alınmış ve doğrusu hayli eğlendirici, ama siz yine de geceleri yatmadan önce okumayın!

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.