%30

Harika Bir Uzay Tatili

245,00

Yazar: Gaëlle Alméras
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Ayşe Güren
Sayfa: 96
ISBN: 978-975-275-534-5
Ebat: 20,5 x 25

Kategoriler:

Harika Bir Uzay Tatili”, uzay insanları, gök taşları, dinozorlar, korsanlar ve bir mangal ile evreni keşfe çıkan şahane bir çizgi roman!

Bilimsel bilgiye sadık, sade ve anlaşılır bir anlatım, incelikle işlenmiş siyah beyaz çizimler, yer yer sürpriz renklendirmeler ve sevimli üç karakterle kurgulanan mizah dolu bir öykü…

Güzel bir akşamüstü, Orni ile kız arkadaşı Kunduz, arkadaşları Sıçan’ın muhteşem gözlemevinde konaklamak üzere yola çıkarlar. Bir ağaca kurulmuş gözlemevi, harika keşifler yapmak için tüm araç gerece sahiptir: gökyüzü, yıldızlar, bizim galaksimiz, sonsuzluk… Kısacası, gök bilimini ilgilendiren her şey!

Dünya nerede? Kutup Yıldızı ne işe yarar? Gökyüzünde parlayan şu şey yıldız mı gezegen mi? Gökte büyük bir ayı yaşar mı? Göl kıyısındaki şu siyah çakıl taşı gökten düşmüş olabilir mi? Görünmez ışıklar var mıdır? Biz gökkuşağı yapabilir miyiz? Evren bebekken nasıldı? Gökyüzünün de bir haritası var mı? Peki, gökyüzünü keşfetmek için bize neler gerekiyor?

Önsözü, kitabın bilim danışmanlığını da yapan gök fizikçisi ve kozmografyacı Hélène Courtois yazdı.

“ […] Büyüleyici bir evrene hoş geldiniz: Bizim evrenimize!

Çocuklar ve gençler! Evrende gezinin! Evreni sevin! Mutlu olacaksınız!”

Harika Bir Uzay Tatili’nin Ödülleri:

André Brahic Ödülü’nün sahibi. Bu ödül, astronomi alanında, bilimi en iyi şekilde popülerleştiren çocuk kitaplarına veriliyor.

Bilim Tadı Ödülü, 2018 finalisti. Yüksek Öğrenim, Araştırma ve İnovasyon Bakanlığı’nın düzenlediği çocuk bilim kitabı ödülü.

Montreuil “Les Pépites” Çocuk Kitapları ve Basın Fuarı Çizgi Roman Ödülü, 2018 finalisti. Jüri, 2018’de basılan en iyi 6 eseri seçti.

Kolej Ödülü finalisti. Angoulème Uluslararası Çizgi Roman Festivali ve Poitiers Rektörlüğü’nün düzenlediği yarışma. Jüri, 2017-2018’de yayınlanan en iyi beş albümü seçti.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.