%30

Tilkiler Yalan Söylemez

108,50

Yazar: Ulrich Hub
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Olcay Mağden
Sayfa: 144
ISBN: 978-975-275-599-4
Ebat: 13,4 x 18,7

Kategoriler:

Güvenlik görevlisi köpek “Tüm uçuşlar iptal!” diye seslendi. Böylece maymun, kaz, kaplan, panda ve koyunlar -hem de ikisi birden- günlerce havaalanında mahsur kaldı. Peki onlardan başka kimse yok muydu orada? Bu, köpeğin yanıtlayamadığı sorulardan yalnızca biriydi.

Derken kızıl kürklü bir hayvan çıkageldi ve kendini tilki diye tanıttı. Onun gelişiyle ortalık hareketlendi. Havaalanı marketindeki birbirinden muhteşem yiyecekler ve içecekler sayesinde inanılmaz bir parti bile verdiler.

Peki, pasaportları nereye gitmişti?

Saat Sekizde Gemide’nin yazarı yine gülmekten kırıp geçirecek!

Mizahın ve komik diyalogların usta ismi Ulrich Hub, masalların en klasik karakterlerinden birini, kurnaz tilkiyi çağdaş bir hikâye atmosferinin göbeğine yerleştiriyor ve kendimiz söz konusu olduğunda gerçeği görmenin neden bu kadar zor olduğunu anlatıyor. Tilkiler Yalan Söylemez, Ezop zamanlarından beri güncelliğini hiç yitirmemiş dürüstlük ve ikiyüzlülük üzerine acayip çarpıtmalarla dolu, düşündürücü ama her şeyden öte komik mi komik bir hikâye.

International Youth Library/Uluslararası Gençlik Kütüphanesi’nin “White Raven” 2014 katalogunda yer alan Tilkiler Yalan Söylemez, aynı zamanda bir tiyatro oyunu.

 

8+ Öykü

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.