%30

Çocuğunuzun Utangaçlığı Ve Sosyal Fobisiyle Başetmek

124,60

Yazar: L.Willetts-C..Creswell
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Nur Yener
Sayfa: 288
ISBN: 978-975-275-374-7
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler: ,

Ebeveyn olmak zordur, hele de utangaç, kaygılı, sosyal fobisi olan bir çocuğun ebeveyni olmak daha da zordur. Ne yapacağını tam bilememek, aile büyükleri ve çevreden gelen tavsiyeler şaşırtır, bunaltır. Çocuğun duygularının, davranışlarının ne ölçüde “normal” veya ne kadar “geçici” ve ne zamandan sonra bir tür “sağlık sorunu” olduğuna karar vermek kolay değildir.
İki deneyimli psikolog, Cathy Creswell ve Lucy Willetts çocukların utangaçlık ve sosyal fobilerini her yönüyle ele alırken Bilişsel Davranış Teknikleri’nin uygulandığı pratikler ve egzersizlerle nasıl üstesinden gelineceğini de anlatıyorlar.
“Şimdiye kadar okuduğum en anlaşılır ve pratik kitaplardan biri. Okul çağındaki utangaç veya kaygılı çocukların
ebeveynleri için özel olarak tasarlanmış bir kitap olduğu kadar, daha küçük çocukların ve ergenlerin ebeveynlerine de yararlı bilgiler veriyor. Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi’nin esaslarını öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim.”
Dr. Helen Beinart, Psikoloji Kliniği Yöneticisi, Oxford Üniversitesi
“Kitabı bana faydalı olacağını düşünerek okudum ama pek çok konunun ‘normal’ ailemizle son derece ilişkili olduğunu keşfettim. Diyaloglar gerçekten anlamlı ve çocuklarınızla nasıl konuşacağınız, dillerinin çözülmesini nasıl sağlayacağınız ve sorunlarının kökenine nasıl ineceğiniz konusunda çok güzel örnekler verilmiş…”
Bayan E. Carmarthenshire

TADIMLIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.