%30

Başaran Akıl

136,50

Yazar: Jeff Brown - Mark Fenske - Liz Neporent
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Serpil Demirci
Sayfa: 216
ISBN: 78-975-275-171-2

Kategoriler:

Hayattaki amaçlarımıza ulaşmak ve başarılı olmak için neye ihtiyacımız var? Yüksek bir zekâ, çok para, bol şans, iyi bir aile ve çevre ilk akla gelen şeyler olabilir; ama Harvard Üniversitesi’nden psikolog Jeff Brown ile nörolog Mark Fenske hepsinden daha önce ve daha önemli olanın başarısızlığa dirençli bir beyin olduğunu söylüyorlar.

Süper bir kan damarı otoyolunun beslediği yüz milyardan fazla hücreden oluşan beynimizi başarı için nasıl kullanacağımızı, hatta nasıl yeniden kurabileceğimizi anlatan yazarlar büyük beyinlerin kullandığı sekiz stratejiyi veya kazanma faktörünü tek tek açıklıyor:

1. Özfarkındalık: Kendini Bir Kazanan Olarak Düşünmek

2. Motivasyon: Kazanma Güdüsü Geliştirmek

3. Odak: Önemli Olana Kilitlenmek

4. Duygusal Denge: Duyguların Lehinize Çalışmasını Sağlamak

5. Hafıza: Başaran Akla Sahip Olmayı “Hatırlamak”

6. Esneklik: Başarıya Sıçramak

7. Uyum Yeteneği: Beyninizi Yeniden Şekillendirmek

8. Beynin Bakımı: Başaran Aklı Korumak ve Geliştirmek

Çeşitli örnekler ve başarı hikâyeleriyle açıklanan bu stratejiler her insanın potansiyelini nasıl en üst düzeye çıkardığını, hedeflerine ulaşmak için farklı ve özel ne yaptığını da ortaya koyarken sizin de yolunuzu aydınlatacaktır…

Brown ve Feske’nin birbirine geçen hikâyelerden ve çeşitli çalışmalardan yararlanarak adım adım açıkladıkları bu stratejiler başarının bilimsel arka planını ortaya koyuyor. Önerdikleri yol ve yöntemler hayattaki amaçlarınıza ulaşmak için çok işinize yarayacaktır.

Los Angeles Times

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.