%30

Her Mevsime Uygun Yaşamak

91,00

Yazar: Dallas Hartwig
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Nur Yener
Sayfa: 264
ISBN: 978-975-275-549-9
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler: ,

Her mevsim farklı deneyimler sunar. Dört mevsimin de ayrı keyifleri vardır. Bu kitap, her mevsimin farklı koşullarını dikkate alarak daha sağlıklı, daha huzurlu ve daha keyifli bir yaşam tarzı için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Modern hayat tarzı standart bir “yaz mevsimi düzeni” oluşturdu ve herkese kabul ettirdi. Artık atalarımız gibi, hatta 150 yıl öncesi gibi bir yaşam sürmüyoruz. Güneşin doğuşuyla kalkıp batışıyla yatmıyoruz; soğukta eve kapanmıyor, sıcakta dışarı çıkıyoruz. Kışın tropikal meyveler yerken yürüyüş bandında koşuyoruz. Bir tür “kronik yaz yaşam tarzı” sürdürmeye zorlanıyoruz. Ancak doğayla bu kadar uyumsuz, atalarımızın yaşam tarzından bu kadar uzaklaşmak aynı zamanda pek çok soruna yol açıyor. Fiziksel ve ruhsal pek çok sağlık sorunu bu yaşam tarzının sonucunda beslenme, uyku, hareket ve sosyal ilişkilerde ortaya çıkan dengesizliklerden, yetersizliklerden, uyumsuzluklardan kaynaklanıyor. Öyleyse biz insanlar ne yapmalı, niye yapmalı, nasıl yaşamalıyız?

Doğayla ve kendimizle barışık bir şekilde neyi, ne zaman yiyeceğimizi, nasıl uyuyup uyanacağımızı, gün içinde enerjimizi nasıl tüketeceğimizi anlayabilmek için gezegeni paylaştığımız diğer canlıların ne yaptığına bakabiliriz. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış aylarında değişen koşullara diğer canlılar nasıl uyum sağlıyorsa insanlar da benzeri bir yol izleyebilir.

Modern hayat şartlarında doğayla uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için şartları ne kadar zorlayabilir, neler yapabiliriz? Hekim ve fizyotrerapist Dallas Hartwig bu soruların yanıtlarını verirken kolay uygulanabilir pratik öneriler de sunuyor.

 

 

 

 

 

 

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.