%30

Ebeveynin Yol Haritası

210,00

Yazar: Dr. Shefali Tsabary
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Senem Balaban
Sayfa: 376
ISBN: 978-975-275-634-2
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

Her ebeveyn mutlu, sağlıklı ve duygusal açıdan güçlü çocuklar yetiştirebilir. Ancak bu yolculukta zorluk çeken ve sonuçta maalesef başarısız olan çok… Hemen her dönem ebeveynler çocuklarının geleceğinden endişe ediyorlardı ama bugün artık endişeden de öte korkuyorlar ve sonuçta çocuklarından beklentilerini çok yükseltiyorlar.
Mükemmel olmaları için baskı altında kalan çocuklar da çeşitli sorunların içine sürükleniyor ve ebeveyn-çocuk ilişkisi daha da kötü hale geliyor.
Çocuklar ebeveynlerinin küçük versiyonları değildir. Onlar da ebeveynleri gibi insandır, bu doğru, ama benzerlik burada sona eriyor. Ebeveynler ve çocuklar her yönden farklıdır. Ebeveynler bu farklılıkları kavrayacak ve baş edecek bir bilinç ve farkındalık kazanmazlarsa sonuçlar hiç de iyi olmuyor.
Bilinçli ebeveynlik konusunda “devrim niteliğinde” diye değerlendirilen kitaplar yazan Dr. Shefali Tsabary elinizdeki kitabı için şöyle diyor: “Önceki kitaplarım, bilinçli ebeveynliğe dair ne ve neden sorularını cevaplamaya odaklanıyordu. Bu kitap ise nasıl sorusuna cevap veriyor. Benden tekrar tekrar istenen şey, ebeveynlere çocuklarıyla olan ilişkilerini dönüştürmek üzere adım adım uygulayabilecekleri bir harita vermem oluyordu. Bu kitap işte bunu sunuyor.”
Bu kitap, her ebeveynin aradığı bir rehberdir. Bilgelikle kaleme alınmış, somut örneklerle, aydınlatıcı hikayelerle zenginleştirilmiş ve ayrıntılı uygulamalarla tamamlanmış bu rehber ebeveynlere kendilerini dönüştürürken çocuklarıyla en iyi ilişkiyi kurmanın ve güçlendirmenin yollarını gösteriyor

TADIMLIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.