%50

Kadının Uyanışı

122,50

Yazar: Dr. Shefali Tsabary
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Senem Balaban
Sayfa: 392
ISBN: 978-975-275-597-0
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler: , ,

Toplumsal baskılar altında gerçek kimliklerini bulamayan, başkalarının istediği gibi olmaya zorlanan kadınların kafasındaki sorular bitip tükenmez; İnsanlar ne der? Onaylanmaz, kabul görmezsem nasıl yaşarım? Ekonomik olarak nasıl ayakta kalırım? Çocuklarım nasıl güvende olur? Duygusal veya fiziksel zarar görür müyüm?

Kadınlar özgür olmaya can atsalar da bunlara benzer pek çok sorunun kıskacında, korku ve değersizlik duygularının altında ezilerek kapana kısılmış, kafese kapatılmış gibi hissederler. Farkındalık psikolojisinin önde gelen isimlerinden Dr. Shefali Tsabary kadınları o kafesten çıkıp yeni bir dünyaya, yeni bir yaşama davet ediyor. Özgürleşmeye ve kendileri olmaya giden yolu gösteriyor.

Öte yandan, kadının uyanışı erkeğe bir tehdit değildir. Çünkü kadın uyandığında erkeğin yaşamı da daha iyi olacaktır; eşit ve özgür bir cinsle, dünyanın diğer yarısıyla değişen ilişki erkeği de özgürleştirecektir!

Son söz yine Shefali’nin: “Bu kitap sizin uyanışınız hakkındadır. Sahici olan size, içinizdeki yeniden doğmayı bekleyen öze bir övgü ve saygıdır. O zaman hadi başlayalım kız kardeşim. Yapabiliriz. Okyanusa birlikte girelim. Karşı tarafta yeni bir ufuk var. Adı da özgürlük.”

TADIMLIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.