%30

Farkındalığın Mucizesi

53,20

Yazar: Thich Nhat Hanh
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Fezal Gülfidan
Sayfa: 120
ISBN: 978-975-275-101-9
Ebat: 13.5 x 21

Kategoriler:

Farkındalığın var olması yaşamın var olması anlamına gelir… Farkındalık bizi unutkanlıktan ve dağılmaktan kurtarır ve yaşamın her anını dolu dolu yaşamamızı sağlar.

Farkındalığı sağlamak için nasıl nefes alındığını bilmemiz gerekir, zira nefes almak dağılmayı önleyen doğal ve müthiş etkili bir araçtır. Nefes, yaşamı bilinçliliğe bağlayan, bedenimizle düşüncelerimizi birleştiren bir köprüdür. Zihnimiz dağıldığında onu yeniden denetlemenin bir aracı olarak nefesi kullanabiliriz.

* * *
Zen ustası Thich Nhat Hanh, farkındalığın mucizesinin tamamen uyanık ve şuurlu olma becerilerini geliştirmekten geçtiğini gösteriyor. Sade ve duru anlatımıyla ve hoş öyküler aracılığıyla bize pratik uygulamalar sunuyor. Bulaşık yıkamaktan mandalina yemeye kadar, her anın ve en basit eylemin daha büyük bir benlik anlayışına ve huzura yaklaşma fırsatı barındırdığını okura hatırlatıyor.

* * *
“Meditasyon uygulamasının bilgeliğine ve güzelliğine en iyi girişlerden biri.”
New Age Journal

“Thich Nhat Hanh’ın barış için düşünceleri, uygulandıkları takdirde dünya kardeşliği ve insanlık için evrensel bir birlik abidesi oluşturacaktır.”
Martin Luther King

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.