%30

Sana Rağmen Seni Seviyorum

80,50

Yazar: DR. JAMES L. CREIGHTON
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Zerrin Koltukçuoğlu
Sayfa: 176
ISBN: 978-975-275-487-4
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

Her ilişkide üç taraf vardır: Ben, Sen ve Biz. Kavga edilen zamanlarda “Biz” unutulur ve sorun da o nedenle büyür. Biz’i unutmamak, Biz’i tehdit eden davranışlardan, çatışmalardan uzak durmak mümkündür.

Size göre hiç olmayacak bir şeyden ötürü eşiniz korkuya kapıldığında ne yaparsınız? Sizin önemsiz gördüğünüz bir olayın eşinizi sarsmasına nasıl tepki verirsiniz? Ya çocuk yetiştirme konusunda çok farklı görüşleriniz varsa, ne yaparsınız?

Farklılıklarını keşfeden çiftler şu beş yoldan birini tercih ederler:

(1) Kimin haklı olduğu konusunda bitip tükenmeyen bir kavgaya tutuşurlar; her ikisi de incinir ve öfkelenir ama kavga bitmez.

(2) Eşlerden biri kendi gerçekliğinden vazgeçip elinden geldiğince partnerinin gerçekliğini benimser, çoğu zaman bu durum gerçek yakınlığın sonu olur.

(3) Eşlerden biri ya da her ikisi ilişkiyi bitirme kararı alır; çünkü bu kadar uğraşmanın gereği yoktur.

(4) Eşlerden biri ya da her ikisi duygusal olarak içine kapanıp aralarındaki iletişimi asgariye indirir ama içten içe hâlâ kırgın ve öfkeli hissetmektedir.

(5) Çift birlikte mutlu ve verimli bir şekilde yaşamanın sırlarını keşfetmeye, farklılıklarını düş kırıklığı ve hüsran değil, heyecan ve tatmin kaynağı olarak görmeye karar verir.

Bu kitap, beşinci yolu izlemeniz için bilgi ve pratik beceriler sunuyor.

TADIMLIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.