%30

Tetikleyiciler

126,00

Yazar: David Richo
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Senem Balaban
Sayfa: 208
ISBN: 978-975-275-550-5
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

Her birimizin, her insanın bazı tetikleyicileri vardır.

Biri bir şey söyler ve aniden midemize yumruk yemiş gibi oluruz. İçimizde öfke kabarır. Biri bir şey yapar ve anında parlar ya da korkuyla alarm durumuna geçeriz. Biri belli bir tavırla üstümüze gelir ve dağılıp suçluluk duygusu ya da utançla paramparça oluruz. Geçmişte, çoğunlukla çocuklukta çözülmeden kalmış bir meseleden ya da yaşadığımız bir travmadan kaynaklanan tetikleyiciler birden acı dolu anlar yaşamamıza yol açar; öfke, üzüntü, korku, utanç, suçluluk, pişmanlık ya da çaresizlik içine sürükleniriz…

Tetikleyiciler tepkiyle karşılandığında acı çekilmesi ve yeni yaraların açılması kaçınılmazdır. Oysa tetikleyicileri özgürleştirici keşiflere dönüştürmek ve daha önce açılmış yaraları iyileştirmek mümkündür.

Tetikleyicilerin ne olduğuna, neden oluştuklarına ve nereden geldiklerine odaklanan Jungcu psikoterapist David Richo onlarla nasıl başa çıkacağımızı anlatırken psikolojik, nörobiyolojik ve spiritüel kaynakları değerlendiriyor.

Beynimiz, zihinlerimiz tetiklenen bir durumu daha anlamlandırmadan bedenlerimizin neden tepki verdiğini anlamamıza yardımcı olan Richo huzuru ve duygusal dinginliği bulmak için tetikleyicilerimizi nasıl kullanışlı araçlara dönüştürebileceğimizi gösteriyor. Tepkisel değil etkisel olmanın, otomatik reaksiyon göstermek değil bilinçli yanıt vermenin yollarını ortaya koyuyor.

Geçmişte acı çeken ama artık o deneyimlerini özgürleştirici ve iyileştirici araçlara, anılara dönüştürmek isteyen herkes için bir rehber…

TADIMLIK

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.