%30

Çadırdan Çırağan’a

150,50

Yazar: Neziha Kesmez
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 336
ISBN: 978-975-275-476-8
Ebat: 13,5 x 21

Kategoriler:

Bu kitap, belki bir çocuğun ruhuna çökmüş karanlığı dağıtmak için yazıldı.
Ya da birinin içinde yıllardır sönmüş bir şekilde duran o ateşi tekrar alevlendirecek bir sözü, sadece o sözü okuması için yazıldı.
Ama bilmelisiniz ki bu kitap öncelikle bu toplumun en büyük yarası haline gelmiş olan kadınların özgürleşmesi için, Neziha’yla benzer geçmişi ve belki de daha kötüsünü yaşamış genç kızlarımıza umut olması için yazıldı.

Hayatın karşına çıkardığı zorlukları, onu durduran engeller değil, geliştiren fırsatlar olarak gören, kendisine biçilen role boyun eğmek yerine cesaretle kendi hayat gemisinin kaptanı olmayı seçen cesur bir kadının ilham veren hikâyesi…
Nil Gün

Sevgili Neziha Kesmez’in, o eşsiz ruhu ve öyküsü kaleminden su gibi akmış. Haydi keyifle içelim.
Dr. Ömer Önder

Bu kitapta, ‘yaşadığı gibi düşünen’ insanların diyarında dünyaya gözlerini açan bir kız çocuğunun, ‘düşündüğü gibi yaşayan’ bir kadına dönüşümünün hikâyesini okuyacaksınız.
Saim Koç

İncelemeler

 1. Sultan Öztoprak

  Bir kadının, yaşam yolculuğunda ruhunu, kendisini, kadınlığını bulmak için neler yaşadığını anlatan gerçek hayat hikayesini okumak istersen tavsiye edebileceğim hayatın içinden canlı canlı bir kitap.
  .
  İnsanlar genç bir kadının defterlerini, notlarını okumayı sever. Neden mi? Onlar yaşam kokar, yaşadığı toplumun tüm sakladıkları o defterdedir. Kapanan herşey açılır orda. İşte orası toplum karnesidir. Kadının, akıttığı göz yaşlarının sakladığı duygular, ifade edemediği gerçekler vardır, isyanı vardır. Kadın ne kadar kapatıyorsa erkek de kapatır kendini, kadın kapanınca bir nesil kapanır.
  Ben seviyorum konuşulmayan konuları konuşmayı, o zamanlarda ortaya çıkıyor insanı yüreği, karakteri ve insanlığı.
  .
  Bir insanın kendisi ile yüzleşmesi, gerektiğinde ben de hata yaptım demesi, kendini sorgulaması, değişmek ve bazen kabul etmek için elinden geleni yapması, en önemlisi hepimizin bir ayna gibi birbirmizi yansıttığı öyle güzel işlenmiş ki kitapta bayıldım. Hepimiz yaşam sularında bir şekilde kendimiz gibi yüzüyoruz, bazen boğulmadan, bazen boğulmuş gibi ya da sığda korku içinde ama hepsinde de bir dolu şeyler yaşıyoruz. Bu kitabın bazı yerlerinde kendi düşüncelerimi, davranışlarımı, duygularımı buldum, en çok da insanın kendine verdiği zararı kimsenin veremediğini, sorgulamayamadığımız herşeyin yıllarca nasıl gözlerimizi kapatabileceğini gördüm, tek fark kitaptaki hikaye ve takılı kalınan durumlar farklı.
  .
  Kitaptan çok ilham aldım yani bir kadın ne zaman isterse yeniden yeniden hayata sarılarak sil baştan yeni hayatına adım atabilir ve başarılı da olur yeter ki istesin kendi değerini ve içsel gücünü bulsun. Bunları bulmadan aynı tip hikayeler sadece yazılıp siliniyor.
  .
  Bu kitabı, hem bir kadının içsel gücünü bulma, kendini kazanma yolculuğunu öğrenmek, hem de kendiniz için ilham alacağınız cümleler ve haller bulacağınız için okumanızı gönülden yine tavsiye ederim.
  Bir kadın değişir, bir nesil değişir✔️

  #çadırdançırağana
  #kitap #kitapönerisi #kitapkokusu #kitabımolsunyeter #kitapsevgisi #kadın

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.