%30

İnsan Olma Hakkı

182,00

Yazar: Edward Hoffman
Yayınevi: Kuraldışı
Çevirmen: Metin Dinçer
Sayfa: 424
ISBN: 978-975-275-265-8
Ebat: 13.5 x 21

Kategoriler:

Gerçek kapasitenizin çok altında bir yaşam sürmeye razı olursanız yaşamınızın sonuna kadar mutsuz olursunuz. Böylesine bir yetinmeye razı olmakla kendi kapasitenizden, kendi olasılıklarınızdan kaçmış olursunuz.
-Abraham Maslow

Hümanistik psikolojinin kurucusu Abraham Maslow (1908-1970) çağdaş psikolojide ve toplumsal düşüncelerde çığır açmış biridir. Yapmış olduğu katkılar, Maslow’un yaşamının ilk kapsamlı öyküsünü oluşturan bu kitapta bütünüyle ele alınıyor.
Maslow kendi hakkımızdaki görüşlerimizi, son yarım yüzyıl boyunca başka herkesden daha fazla etkilerken başarılı, gelişkin bireylere odaklanmıştır. Kuramları, görüşleri iş ve yönetim dünyası,tanrıbilim, siyaset ve eğitim alanlarında uygulanmış, çağdaş toplumsal konular ve sorunlar için çığır açıcı olmuştur.
“Hoffman’ın kaleme almış olduğu yaşam öyküsü bu yüzyılın en büyük psikologlarından birinin dehasını, vizyonunu, gustosunu ve insancıllığını ortaya koyuyor.”
-Stanley Krippner, Ph.D.
Psikoloji Profesörü, Saybrook Enstitüsü

“İnsan olmanın ne demek olduğuna ilişkin umut verici, ufuk açıcı vizyona sahip olan bir insan hakkında harika bir biyografi çalışması.”
-Los Angeles Times

“İnsanlığın hikayesi aza razı olmuş kadınların ve erkeklerin hikayesidir” diyen Abraham Maslow’un yaşam hikayesi, kendini gerçekleştirmenin ancak hümanistik vizyon içerdiği takdirde mümkün olabileceğini bize örnek olarak ve ilham vererek gösteriyor.
-Nil

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.