%30

Aç Olan Bedenin Değil Duyguların

154,00

Yazar: Nil Gün
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 264
ISBN: 978-975-275-169-9

Kategoriler:

UYGULAMALI BİR KENDİNİ TANIMA YOLCULUĞU KİTABI

Duygusal açlık, sevginin yerini yiyeceğin almasıdır. Çocukluk döneminde temel duygusal ihtiyaçların doyurulamamasından kaynaklanan boşluğu yiyecekle doyurma çabasıdır.

Duygusal açlık bir boyutta hemen herkeste vardır. Doyurulmamış çocukluk ihtiyaçları, bastırılmış duygular, gizlenen duygular. Kaçımız bilinçli ebeveynler tarafından yetiştirildik ki.

Duygusal açlığı doyurma ihtiyacı kilo verememenin en önemli nedenidir.

  • Bu kitapta, on duygusal durumdan hangisinin senin duygusal açlığını tetiklediğini keşfedeceksin.
  • Bedeninin bozulmuş olan olağanüstü hassas ve karmaşık sinir sistemini fabrika ayarına geri döndürmeyi öğreneceksin.
  • Yemek yemenin neden otomatik tekrarlanan bir davranış haline geldiğini görüp açlık ve tokluk duygusunu yeniden ayırt etmeyi öğreneceksin.
  • Kilo vermeni engelleyen psikolojik engelleri görecek bunları aşmanın yolunu keşfedeceksin.

Endişeli olduğumuzda kendimizi yemekle “uyuşturabiliriz.” Haz yiyecekleri beyinde dopamin salgısını artırır ve geçici olarak kendimizi iyi hissederiz. Ama daha sonra gereksiz yere yediğimiz için suçluluk duyarız.

Bu kitapta, uygulaması kolay, sonuçları mucizevi PiKi teknikleriyle endişe atıştırmalarını nasıl engelleyeceğini öğreneceksin.

Belli yiyeceklere hayır demekte zorlanıyor, aç olmamana rağmen atıştırma arzusu duyuyor, hiç olmayacak saatlerde karnın acıkıyorsa gereksiz açlık duygusunu bastırmak için sana yardımcı olacak ve büyük ihtimalle hayatında ilk kez duyduğun yöntemleri keşfedeceksin.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.