%30

Geleceği Hatırlamak

119,00

Yazar: Nil Gün
Yayınevi: Kuraldışı
ISBN: 978-975-275-160-6

Kategoriler:

Nil Gün, bu kitabında modern insan Homo Sapiens’ten 21’inci yüzyılın ikinci yarısında ortaya çıkan yeni insan türü Homo Novus’a geçiş dönemini fantastik bir kurguyla aydınlatıyor. 

Yaşanması kaçınılmaz “bilinç devrimi”nin karşımıza çıkarabileceği tuzaklara da ışık tutan Nil Gün, konuya derin bir çevre duyarlılığından bakarak insanlığın pozitif geleceğinin temelini atıyor.

İnsanlığın hem kendine hem de doğaya ihanet halinde olduğu ve aslında insanlığın insanlıkla hiçbir ilgisinin kalmadığı çağımızda, bu soyut yok oluşu hızla somutlaştırmaya çabalıyor ve kendi türümüzü var gücümüzle yok etmeye çalışıyoruz.

Nil Gün, özünü yitirmiş insanlığın bu derin ve yıkıcı acısını, Big Bang’ten başlayarak evrenin kendi öyküsüyle birlikte ele alıyor. Âdem ile Havva kitapta genetiğini değiştirmiş yeni insan türü Homo Novus’larla buluşarak insanlığın trajik yitişini kurtuluş umuduyla birlikte gözden geçiriyor.

“Geleceği Hatırlamak”ta okur tabulardan GDO’lu ürünlere; tüketim deliliğinden savaşlara; sevgisizlikten bilinçsizliğe modern insanın kendini yok ediş zincirinin bütün halkalarına tek tek tanık olurken,  geçmiş ve geleceğin iç içe geçtiği fantastik bir potada, yeniden ve gerçekten var olmanın, yani insanlığın pozitif geleceğinin sırlarını keşfediyor…

İncelemeler

  1. seyhan

    Keyifle okudum, dop dolu bir fantastik roman ?? İçeriği oldukça zengin! Okurken yazarı Nil Gün’ün yarattığı dünyayı hayal ettim ve etkileyici buldum? Sürdürülebilir, Pozitif Geleceği sundu. Merak ediyor musun? O zaman kesinlikle okumalısın! ??Çok güzel ve özel bir kitap❤
    Sevgiyle❤

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.