%30

Özsaygı

106,40

Yazar: Saim Koç & Nil Gün
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 232
ISBN: 975-275-060-5

Kategoriler:

ÖZSAYGI KONUSUNDAKİ EN KAPSAMLI VE EN ANLAŞILIR KİTAP

Özsaygıyı kazanmak zordur ama özsaygı olmadan huzurlu, doyumlu ve üretken bir yaşam sürmek im-kân-sız-dır.
İnsanın bir numaralı önceliği özsaygıyı kazanmak olduğunda hayatın tüm taşları yerli yerine oturmaya başlar. Çünkü özsaygı huzurun ta kendisidir.
Özsaygının ne olduğunu bilmek ve özsaygıyı kazanmak zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal sağlığın temelidir.
Bu kitap, özsaygının insan yaşamı üzerindeki rolünü tüm boyutlarıyla ortaya koymayı amaçlıyor: Özsaygı ihtiyacı, özsaygı ihtiyacının doğası, özsaygıyı kazanmanın koşulları, özsaygıya sahip olmamanın bedelleri.
İnsanın özsaygı seviyesi ile bilinç düzeyi ve motivasyonu, iş, aşk ve insan ilişkilerindeki davranışları, çocuk büyütme anlayışı doğrudan bağlantılıdır.

Bu kitabı eline alacak kadar ilgi duyan herkes, hayatı boyunca kendine iki soruyu sorar.
Neden böyle davranıyorum ve davranıyorlar?
İstenmeyen davranışların değişmesi için ne gerekli?

Özsaygı: Öncelikler Listende Kaçıncı Sıradasın? Bilinçli okurun yanı sıra psikologlar, eğitimciler, yaşam koçları, terapistler ve insan sağlığı uzmanları için de bir rehber kitap.

İncelemeler

  1. seyhan

    “ÖZSAYGI!” kitabın ismini okuyunca; “Tabii ki kendime, özüme saygılıyım. Kendime saygıyı başkasından mı öğreneceğim?” Bir kısmınızın böyle yakınmalarını duyar gibiyim. Bazılarınız da ” Hmm, özsaygı! Bana ne kazandırabilir acaba?” düşüncesiyle merak edip kitabı okumak isteyebilir. İnanın hem merakınızı fazlasıyla giderecek , hem de yakınmalarınızın anlamsız olduğunu kavratacak ve farkındalığınızı arttırarak, bakış açınızını değiştirecek bir kitap!?? İyi okumalar ? Sevgiyle❤

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.