%30

Beyaz Atlı Kurbağalar

84,00

Yazar: Saim Koç
Yayınevi: Kuraldışı
Sayfa: 176
ISBN: 978-975-275-097-5

Kategoriler:

Hepimiz kendimize layık gördüğümüz bir ilişki yaşarız.
“Ben bunu hak etmiyorum” diye düşünsek de, çoğu zaman aklımızdan, “Ayrılsam bundan iyisini mi bulacağım? Çocuklar daha çok küçük, onlar için bu ilişkiye katlanmalıyım. Ayrılsam bu yaştan sonra (özellikle yaşımız kırkın üzerindeyse) beni kim beğenir?” gibi düşünceler geçer.
Birkaç partner ya da sevgili değiştirmiş olsak bile “benzer” ilişkiyi, benzer sorunları tekrar tekrar yaşadığımızı acıyla fark ederiz.
Bu kitapta, ilişkinizi farklı bir açıdan değerlendirip sorunlarınızın gerçek nedenlerinin farkına varacak, kendinizi ve ihtiyaçlarınızı daha iyi tanıyacak, nasıl daha sağlıklı bir ilişki kurabileceğinizi (ya da yaratabileceğinizi) öğreneceksiniz.İşte, üzerinde düşünmeniz gereken birkaç başlık:

 • Hayat arkadaşlığı, birinin diğerini çekiştire çekiştire yanında ya da sırtında taşıdığı yorucu bir yolculuk değil, etrafın güzelliklerini görerek el ele yapılan keyifli bir gezintidir.
 • Kadınların yanılgısı, kendi kaderlerini erkeklerin değişmesine bağlamaları; erkeklerin yanılgısı, eşitsiz bir ilişki içinde mutlu olabileceklerini sanmalarıdır.
 • Mutluluklarını başkalarına bağlayan insanların mutlu olmaları da şansa kalmıştır.
 • Partnerimize kendi doğrularımızı dayatmak, uyumsuz bir ilişkinin en garanti yoludur.
 • Tükenen ilişkileri, geliştiren ilişkilere çevirmenin yolu partnerimizi değil, kendimizi değiştirmekten geçer.
 • Aşk, partnerimize nasıl davranacağımızın bütün bilgilerini içinde taşır.

İncelemeler

 1. seyhan

  Saim Koç, Beyaz Atlı Kurbağalar kitabında evli çiftlerin/sevgililerin ilişkilerinin farklı aşamalarına değinerek, nasıl doyumlu bir ilişki yaşayabilirizi o kadar sade ve net bir şekilde anlatmış ki; bence okuyan, hayatına geçiren herkesin ilişkisinde güzel değişimler yaratabilecek bir kitap, tekrar okunası özelliğine değinmeden edemeyeceğim. Beyaz Atlı Kurbağalar kitabından size üç cümle yazıyorum. “İki yarım insandan bir bütün değil, birbirine bağımlı iki insan çıkar”.
  “Sevgi iki yarım insanı bir bütün yapmaz. Sevgi iki bütün insan arasında gerçekleşir”. Beni vuran bu cümleler sizde de merak uyandırıyorsa, haydi okumaya!? Sevgiyle ❤

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.